استان اردبیل جزو امن‌ترین مناطق کشور است

سردار هوشنگ حسینی روز چهارشنبه در تشریح  اقدامات و فعالیت‌های نیروی انتظامی استان اردبیل بیان کرد: فضای عمومی جامعه و نیز اقدامات ماموران انتظامی در این استان موجب کاهش انواع جرایم شده و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده شهروندان استان از عملکرد پلیس در استان رضایت دارند.

وی با اشاره  به کاهش جرایم در استان بیان کرد: .در خصوص جرایم اقتصادی در استان با کاهش پنج درصدی مواجه بودیم و در مبارزه با  جرایم مالی و سودجویی اقتصادی  که از اولویت‌های ناجاست ۳۷ فقره لوازم و کالاهای اساسی احتکار شده به ارزش بیش از ۹۵میلیارد ریال کشف شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در خصوص قاچاق کالا و ارز در سالجاری ۵۶ در صد افزایش کشفیات داشته ایم .

به گفته وی ، امسال سرقت منزل در استان ۲۱ درصد و سرقت مغازه ۹ درصد کاهش و  ۸۴ درصد سرقت ها نیز کشف شده  که این میزان رشد ۱۱درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

سردار حسینی همچنین  با بیان اینکه وقوع جرایم سایبری در استان  ۲۷ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: این موارد شامل برداشت اینترنتی غیر مجاز،هتک حیثیت و کلاهبرداری اینترنتی بوده و کشف جرایم سایبری نیز بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی به جدیت پلیس در راستای شناسایی و دستگیری ارذل و  اوباش در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امسال شناسایی و دستگیری ارازل و اوباش فعال در فضای مجازی نسبت به سال قبل ۹۲ درصد افزایش داشته و در این خصوص تعداد ۲۳۴ نفر شناسایی و دستگیر شده اند. 

او گفت: با نظرسنجی‌های عمومی در بین آحادمردم استان، نیروی انتظامی استان در مولفه‌های میزان اعتماد، وجدان کاری، وظیفه شناسی، حسن عملکرد و پاسخگویی به نیازهای مردم، کیفیت خدمات رسانی، و دگرخواهی،  رتبه نخست در کسب رضایت‌مندی مردم را  کسب کرده و این نشان می‌دهد که نیروی انتظامی استان، از طریق رویکرد توسعه اجتماعی، به پلیس جامعه محور تبدیل شده است.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو