استانداری خراسان رضوی در پی برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران عراقی است

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی در دیدار با مدیر و رییس کل حمل و نقل گردشگری کشور عراق افزود: یکی از افتخارات ایران میزبانی از زائران عراقی است.

وی ادامه داد: زیارت و دریافت خدمات سلامت، علت اصلی سفر زائران به استان خراسان رضوی است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی به شیوع بیماری کرونا و ایجاد مشکلات جدی برای دو کشور در حوزه گردشگری مذهبی و سلامت اشاره کرد و گفت: کاهش تردد زائران یکی از مشکلاتی بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود حل شده است.

براتی نسبت به تضمین امنیت سلامت زائران و مجاوران در این طرح ابراز امیدواری کرد و افزود: باید واسطه‌گری‌های موجود در این عرصه که باعث نارضایتی زائران است قطع شود و این امر مستلزم انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی بین دو کشور است.
در این دیدار، رییس کل حمل و نقل و گردشگری عراق نیز یکی از مشکلات اساسی زائران عراقی را موضوع اخذ ویزای درمانی از کنسولگری‌های ایران در عراق دانست و گفت: با توجه به شرایط حاصله از بیماری کرونا موضوع سخت‌تر و نیازمند نگاه تسهیل‌گرایانه از سوی جمهوری اسلامی ایران است.
السید عامری بر افزایش تعاملات در خصوص نحوه ارائه خدمات حمل و نقل و ویزا به زائران و گردشگران سلامت کشور تاکید کرد و گفت: نیاز است بین دو کشور تفاهمات لازم در خصوص نحوه اخذ تست غربالگری از زائران نیز صورت پذیرد.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو