آیا همه گیری ویروس کرونا ویرانگر دموکراسی آلمان است؟ | آلمان | اخبار و گزارش های دقیق از برلین و فراتر از آن | DW


مرکل به طور مکرر با 16 نخست وزیر ایالات قدرتمند فدرال آلمان ملاقات کرد تا در مورد اقدامات جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصمیم گیری کند.

هفته گذشته ، سیاستمداران در سراسر طیف ، بعد از آخرین مورد ، شکایت خود را از این قرار دادند که ماه ها است ، همه این اقدامات در پشت درهای بسته و بدون بحث و گفتگو و مشورت پارلمان تعیین شده است.

از جمله شدیدترین منتقدان این حاشیه سازی آشکار پارلمان می توان به فلوریان پست ، عضو بوندستاگ و کارشناس امور حقوقی با سوسیال دموکرات ها (SPD) ، شرکای کوچک در دولت ائتلافی آنگلا مرکل اشاره کرد.

وی به تیراژ گسترده گفت: “نزدیک به نه ماه است که مقرراتی توسط مقامات محلی ، منطقه ای و مرکزی وضع شده است که آزادی های مردم را به گونه ای محدود می کند که در آلمان پس از جنگ بی سابقه است.” تصویر روزنامه وی شکایت کرد: “و حتی یک بار هم از مجلس منتخب خواسته نشده است که در مورد اقدامات رای دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه سیستم فدرال آلمان مبارزه با همه گیری را با مشکل روبرو می کند

پست اظهار داشت: “هیچ قانونی در قانون اساسی آلمان برای نوع تقسیم قدرت بین وزیر و سران ایالت های فدرال وجود ندارد.” او در پایان زمان آن فرا رسیده است که مجلس منتخب بیشتر درگیر بحث شود.

مهار حقوق و آزادی های اساسی

احزاب مخالف نیز به همان اندازه سر و صدا دارند. کریستین لیندنر ، رئیس حزب دموکرات های آزاد دوستدار تجارت (FDP) گفت: “اینکه پارلمان فقط آخرین اقدامات ضد کرونا را از طریق پادکست هفتگی نخست وزیر مرکل یا کنفرانس های مطبوعاتی تصادفی بشنود ، پذیرفتنی نیست” ، “بوندستاگ خاموش است ، علی رغم این واقعیت که ما شاهد تهاجمات شدیدی به حقوق و آزادی های اساسی خود هستیم. “

حزب چپ همچنین خواستار نقش اصلی مجلس در تصمیم گیری است. یان كورته ، یكی از اعضای برجسته حزب ، تا آنجا پیش رفته است كه گفته است او معتقد است جلسه جنجالی هفته گذشته میان رئیس دولت مرکل و ر headsسای كشورهای فدرال ، “در واقع به این معنی است كه یك دولت جایگزین بدون تصمیم گیری حتی مشورت ، انواع تصمیمات را می گیرد. مجلس.”

سبزها نیز در جنگ هستند. نمایندگان پارلمان آنها در سطح ملی و منطقه ای می گویند که توسط دولت های فدرال و ملی از قدرت آنها بی بهره شده و در تاریکی نگه داشته شده اند.

بیشتر بخوانید: آنچه باید در مورد سفر به آلمان در زمان ویروس کرونا بدانید

تظاهرات کننده ماسک ورزشی آنگلا مرکل را بخوانید خداحافظ ، خداحافظ دموکراسی (عکس-اتحاد / dpa / C. Soeder)

مشکوکین به ویروس کرونا از مدت ها پیش نسبت به اقدامات ضد همه گیر اعمال شده انتقاد می کردند

مخالفت مجلس ضروری است

با این وجود ، کلاوس استووه – دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه کاتولیک ایششتت-اینگولشتات در جنوب آلمان – به DW گفت که او تا آنجا پیش نخواهد رفت که در مورد “دموکراسی با حکم” صحبت کند ، اما او هشدار داد که “پارلمان ها باید با توجه به بزرگترین گفته ممکن (…) بیش از همه در مواقع بحرانی است که مخالفت و انتقاد مجلس ضروری است. ” وی گفت: بررسی دقیق به دولت ها کمک می کند تا “تناسب اقدامات انجام شده برای مبارزه با همه گیری” را بازنگری و بازنگری کنند.

در مواقع بحران به یک دولت قدرتمند و اقدام سریع نیاز است – از ابتدای شیوع همه گیر این اتفاق نظر بین همه احزاب بوده است.

هنوز هم نقش پارلمان – قوه مقننه – نظارت بر فعالیتهای مجریه است. پارلمان قانونگذاری را پیشنهاد می کند و نمایندگان مجلس در بوندستاگ نمایانگر اراده مردم هستند. این در ماده 20 قانون اساسی آلمان ، قانون اساسی آمده است. منتقدان ، به طور فزاینده متقاعد می شوند که این اصل اساسی حقوقی در حال تضعیف است ، و تفکیک قوا در آلمان بین قوه مقننه ، مجریه و قضایی را به خطر می اندازد.

وزیر بهداشت زیر آتش

تصمیم گیری در پشت درهای بسته توسط آنگلا مرکل و نخست وزیران تنها مورد عصبانیت نمایندگان مجلس نبود. همچنین مشخص شد که وزارت بهداشت در برلین در حال پیگیری سریع است تا هم از طریق تمدید (فراتر از مارس 2021) و هم از گسترش حقوق ویژه اعطا شده به وزیر بهداشت ، جنس اسپان از حزب دموکرات مسیحی (CDU) استفاده کند.

سخنرانی جنس اسپان در مجلس (عکس-اتحاد / dpa / B. von Jutrczenka)

ینس اسپان وزیر بهداشت از حقوق گسترده ای برای مبارزه با بیماری همه گیر برخوردار است

نسخه جدید قانون محافظت از عفونت به اصطلاح و بسیار پر استناد ، اسپان را قادر می سازد تا با ابتکار عمل خود دستورالعملهایی را صادر کند ، مشروط بر اینکه این موارد “برای حفاظت از مردم در برابر خطر بیماریهای جدی عفونی لازم باشد”. به عنوان مثال ، این قانون جدید به وزیر این اختیار را می دهد كه كنترل سیستم های حمل و نقل بین المللی و ملی را اعمال كند و مقررات ویژه ای را برای بندرهای هوایی و دریایی صادر كند.

ولفگانگ شوئبل (CDU) رئیس بوندستاگ اکنون گفته است كه قصد دارد اطمینان حاصل كند كه پارلمان نقش كامل تری در بحث پیرامون بهترین روش مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا دارد. شوئبل در نامه ای به رهبران گروه های پارلمانی همه احزاب بوندستاگ گفت كه بحث عمومی نشان می دهد ، “وقت آن است كه بوندستاگ نقش خود را به عنوان یك قانونگذار و مجلسی عمومی مجدداً اعلام كند تا خلاف این تصور را كه مبارزه با همه گیر است ، منحصراً شغل مجریه و قضاییه است. “

با نشست بوندستاگ در هفته آینده ، فرصتی طلایی برای نمایندگان مجلس فراهم شده است تا اعتبار خود را به عنوان بازیگران مهم در بحث تاج مجددا احراز کنند.

این مقاله از زبان آلمانی ترجمه شده است.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو