آلمان: زباله های بسته بندی علی رغم جذب بازیافت سوار می شوند | اخبار | DW


دیرک مسنر ، رئیس آژانس محیط زیست آلمان (UBA) روز سه شنبه از مصرف کنندگان خواست که از قهوه خود در فنجان های قابل استفاده مجدد لذت ببرند و به “سیل” بسته بندی فضاهای عمومی زباله پایان دهند.

وی گفت: فنجان های قابل بازیافت ، به عنوان مثال برای قهوه ، باید به یک قاعده تبدیل شود و هر کسی که وعده های غذایی را می برد باید در ظروف قابل بازیافت این کار را انجام دهد. “بهتر است از مواد اولیه فوری بازیافتی برای تولید استفاده شود.”

آخرین داده های UBA – از سال 2018 – 228 کیلوگرم (503 پوند) بسته بندی را به هر 83 میلیون نفر از ساکنان آلمان نسبت می دهد که ضایعات را در زنجیره کامل تولید و فروش محاسبه می کند.

به طور کلی ، آژانس تخمین زده است که از سال 2010 مصرف بسته بندی آلمان 17.9 درصد افزایش داشته است.

افراد خصوصی 47٪ زباله های بسته بندی آلمان را تولید می کردند. این میزان سرانه 108 کیلوگرم یا 8.9 میلیون تن در کل کشور بود.

UBA گفت که این میزان 20.6 درصد بیشتر از بسته بندی مصرفی خصوصی در سال 2010 بود ، و علت این امر مقصر دوزهای کمتر و بسته بندی مواد غذایی قابل ترمیم مجدد است.

عملکرد اینها با مهر و موم مفصل ، منجر به استفاده بالاتر از مواد است.

UBA همچنین هشدار داد که نمونه برداری از آن قبل از بحران ویروس کرونا بوده است ، اما تصور می کرد که داده های آینده در سال 2020 منعکس کننده بسته بندی بیشتر غذاخوری ها خواهد بود.

“قهرمان” بازیافت آلمان

در آستانه گزارش “خبر خوب” ، آژانس اعلام کرد بیش از دو سوم (69٪) زباله های بسته بندی آلمان در سال 2018 به بازیافت منجر شد – به لطف تمایل آلمان به رسوب زباله در سطل های چرخدار “جعبه دنده” و جعبه های زباله.

بقیه به صورت “انرژی” استفاده شد یعنی در نیروگاه های سوخت زباله سوزانده شد تا انرژی باقیمانده را بدست آورد.

UBA خواست: “اگرچه آلمان همچنان یکی از پیشگامان بازیافت بسته بندی است ، اما هنوز جای پیشرفت وجود دارد.”

حداقل 25٪ قابل بازیافت محصولات چوبی بود. تقریباً نیمی از پلاستیک ها (47٪) ، از جمله بسته بندی مواد غذایی ، بازیافت شدند.

بیشترین علائم بازیافت به فولاد – از قوطی های حلبی – با 92٪ رسید. آلومینیوم با 90٪ ، کاغذ و مقوا با 88٪ و شیشه با 83٪.

برای افزایش بازیافت چه کاری انجام می شود؟

در راستای فشار اتحادیه اروپا برای “اقتصادهای دایره ای” و دستورالعمل بسته بندی اروپا ، آلمان در سال 2019 قانونی بسته بندی را تصویب کرد که سهمیه بازیافت بالاتر را می طلبد.

آن سهمیه های قانونی – که در محاسبه تا حدودی با داده های سال 2018 UBA متفاوت است – اکنون صنعت نیاز به بازیافت 58.5٪ از بسته بندی های پلاستیکی دارد که در سال 2022 به 63٪ افزایش می یابد.

UBA گفت که روشهای محاسبه آن ، هنگامی که داده های 2020 را در آینده ثبت می کند ، برای مطابقت با دستورالعمل بسته بندی اتحادیه اروپا تنظیم می شود تا آلودگی در پلاستیک هایی را که بخشی را برای بازیافت نامناسب می کند ، در نظر بگیرد.

ipj / rt (dpa ، AFP)

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو