[ad_1]

این حزب روز شنبه اعلام کرد رهبر بعدی اتحادیه دموکراتیک مسیحی (CDU) نخست وزیر آلمان آنگلا مرکل در اواسط ژانویه تصمیم گیری می شود.

دبیر کل CDU ، پل زیمیاک در توئیتر اعلام کرد ، سه نامزد – فردریش مرک ، آرمین لاسکت و نوربرت راتگن – با تاریخ کنگره حزب موافقت کردند. در ابتدا برای 4 دسامبر برنامه ریزی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تأخیر افتاد.

زیمیاک گفت: “وحدت در CDU برای آلمان مهم است ، به ویژه در چنین شرایط دشواری.” وی گفت که نامزدها امیدوارند که بتوانند جلسه را شخصاً برگزار کنند اما ممکن است به صورت دیجیتالی برگزار شود.

در مورد جزئیات بیشتر در تاریخ 14 دسامبر تصمیم گیری می شود.

انتخابات سال 2021 بدون مرکل

مرکل از 2000 تا 2018 این حزب را رهبری می کرد و از سال 2005 این کشور را به عنوان صدراعظم رهبری می کرد. وی قصد خود برای عدم دستیابی به دوره پنجم ریاست جمهوری را اعلام کرد.

وزیر دفاع آنگرت کرامپ-کارنباوئر رهبری حزب را در سال 2018 به عهده گرفت و به عنوان جانشین مرکل به عنوان کاندیدای صدارت معرفی شد. با این حال ، او در ماه فوریه پس از عدم اطمینان از اطمینان عمومی ، و به دور جدید انتخاب رهبری خم شد.

رهبر حزب بعدی شانس زیادی برای انتخاب شدن برای تصدی پست صدارت را دارد ، اگرچه این خودکار نیست.

آلمان باید انتخابات فدرال بعدی خود را تا 24 اکتبر 2021 برگزار کند.

محبوبیت در میان همه گیری افزایش می یابد

CDU پس از کنترل نسبتاً همه گیر همه گیر ، نظرسنجی می کند. با این حال ، میزان آلودگی در حال افزایش است و رای دهندگان برای دومین قفل جزئی و زمستانی دشوار تلاش می کنند.

تاجر سابق و محافظه کار Merz ، 64 ساله ، بهتر از Laschet ، 59 ساله – که نخست وزیر ایالت نوردراین-وستفالن و لیبرال تر است – و Röttgen ، 55 ، کارشناس سیاست خارجی نظرسنجی می کند. اما نخبگان حزب از لاشکت طرفداری می کنند.

CDU بزرگترین حزب بوندستاگ است و آلمان را در ائتلافی با حزب خواهر باواریایی خود ، اتحادیه سوسیال مسیحی (CSU) و سوسیال دموکراتها (SPD) رهبری می کند.

مرز “بخشهایی از تشکیلات حزب” را متهم کرده است که برای جلوگیری از رهبر شدن وی اقدام کرده است. پادکست سیاست: آخرین رقص مرکل

این اتهامات آشکار برای حزب با نظم و انضباط سنتی غیر معمول است ، و باعث می شود رئیس فعلی کرامپ-کارنباوئر از نامزدها بخواهد “در بحث هایی که به CDU به طور کلی آسیب می رساند” شرکت نکنند ، آینه مجله خبری.

پس از اعلام روز شنبه ، مرک در توییتر خود گفت که “بسیار” از توافق استقبال می کند: “این سازش خوبی است که امروز درباره آن توافق کردیم.

Laschet همچنین در توییتر اعلام کرد CDU به “وضوح سال آینده” نیاز دارد.

وی افزود: “پیشنهاد مشترک ما در این راستا است.”

راتگن نیز گفت که بسیار خوشحال است “از اینکه ما با هم به یک راه حل خوب برای کنگره حزب فدرال رسیده ایم.”

aw / nm (dpa ، AFP ، Reuters ، AP)[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو