آثار هنری در جزیره موزه برلین تخریب شد | فرهنگ | گزارش هنر ، موسیقی و سبک زندگی از آلمان | DW


کشف خسارت گسترده به آثار هنری و آثار هنری در جزیره موزه برلین – مرکز فرهنگی شهر – هنوز به عنوان یک عمل خرابکارانه بی معنی یا جرمی که برای ارسال پیام است توضیح داده نمی شود.

صبح روز چهارشنبه ، پلیس گزارش های رسانه های آلمانی ، از جمله روزنامه را تأیید کرد آینه روزانه و صدا و سیما Deutschlandfunk، عاملان ناشناخته حداقل 70 شی را در موزه پرگامون ، موزه Neues ، Alte Nationalgalerie و سایر مکانها مایع روغنی پاشیدند.

گزارش های رسانه ای حاکی از آن بود که این جنایت تقریباً سه هفته پیش ، در تاریخ 3 اکتبر ، روز اتحاد آلمان و سی امین سالگرد اتحاد مجدد آلمان شرقی و غربی رخ داده است. اینکه آیا این روز به عمد انتخاب شده است همچنان یک راز است.

روزنامه آلمانی نوشت: این اقدام خرابکارانه “یکی از گسترده ترین حملات به آثار هنری و آثار باستانی در تاریخ آلمان پس از جنگ بود” زمان. از جمله قطعات آسیب دیده ، سارکوفاژی مصر و مجسمه های سنگی است. این مایع لکه های قابل مشاهده ای بر روی آثار هنری و آثار برجای گذاشته است.

وزیر فرهنگ آلمان مونیکا گروترز آسیب عمدی ده ها اثر هنری در جزیره موزه برلین را به شدت محکوم کرد. وی در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد گفت: “این عمل” علیه اشکال هنری بیان ، علیه میراث فرهنگی همه ما ، علیه اشکال مدنی بحث و در نتیجه مخالف اصول خودآزمایی دموکراتیک ما است. “

مقامات نزدیک به سه هفته سکوت کردند

این س remainsال همچنان ادامه دارد که چرا مقامات نزدیک به سه هفته در مورد جنایت سکوت کردند. مطابق با آینه روزانه، دفتر پلیس جنایی ایالت (LKA) برای افرادی که در تاریخ 3 اکتبر از موزه ها بازدید کرده بودند نامه نوشت و از آنها پرسید که آیا مورد مشکوکی دیده اند؟ تحقیقات مقدماتی در مورد خسارت اموال از آن زمان آغاز شده است.

3 اکتبر اولین روزی بود که موزه از مارس 2020 افتتاح شد ، وقتی همه گیر ویروس کرونا آن را مجبور به بستن درها کرد.

کارستن فرهلیچ ، رئیس مجلس سنا برای جرائم دارایی در LKA ، روز چهارشنبه گفت که دفتر وی در 5 اکتبر در مورد تخریب توسط بنیاد فرهنگی پروس ، سازمان مادر موزه های دولتی برلین که جزیره موزه را مدیریت می کند ، مطلع شد.

Fröhlich گفت ، پس از تحویل تحقیق ، LKA “در ابتدا از اطلاع رسانی به مردم خودداری كرد” ، بنابراین می تواند قبل از اعلام خبر مطبوعات به طور خصوصی به وام دهندگان درباره آثار و آثار هنری اطلاع دهد و “برای تعیین میزان خسارت وارده به اموال ” تحقیقات اولیه در مورد خسارات ناشی از این واقعیت بود که چندین موزه در آن دخیل بودند و این واقعیت که بیش از 3000 بازدید کننده در 3 اکتبر از جزیره موزه بازدید کرده بودند.

وی افزود: “تا به امروز ، ما هنوز قادر به تعیین زمان واقعی خسارت به اموال نیستیم.” علاوه بر این ، تصاویر موجود از دوربین مداربسته جرم ارتکابی را مشاهده نمی کند. فرولیچ افزود كه مجرمی كه مایع بی رنگ را روی اشیا پاشید احتمالاً به تنهایی عمل كرده است.

میراث یونسکو

پنج موزه ای که جزیره موزه در قلب برلین را تشکیل می دهند از مهمترین موزه های این کشور هستند که این مجموعه فرهنگی در سال 1999 به میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

موزه پرگامون نودمین سالگرد تولد خود را در آغاز ماه اکتبر جشن گرفت و یکی از محبوب ترین موزه ها در آلمان است که سالانه تقریباً 1 میلیون بازدید کننده دارد – بیشتر به لطف محراب پرگامون که مربوط به قرن 2 قبل از میلاد است.

نگرانی های امنیتی در حال انجام

امنیت در جزیره موزه مورد انتقادات مداوم قرار گرفته است. در سال 2017 ، یک باند موفق به سرقت یک سکه طلای 100 کیلوگرمی (200 پوند) به نام “برگ بزرگ افرا” به ارزش 3.75 میلیون یورو (4.38 میلیون دلار) از موزه Bode شد. این دزدکی پیچیده شامل یک نردبان ، چرخ دستی و ماشین فراری بود.

وزیر فرهنگ مونیکا گروترز گفت که موزه های دولتی برلین باید یک بار دیگر در مورد اقدامات احتیاطی امنیتی آنها مورد سال قرار بگیرند ، و خواستار یک گزارش جامع در مورد این موضوع شد. وی گفت: “باید مشخص شود كه چگونه این خسارت قابل توجه نبوده و چگونه می توان از چنین حملاتی در آینده جلوگیری كرد.”

sh / qu / rb (با dpa)

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو